ورود / ثبت نام
نسخه اندرویدنسخه اندروید
صفحه اصلی
اخبار برگزیده
سیاسی
اقتصادی
ورزشی
بین الملل
فرهنگ و هنر
اجتماعی
گردشگری
دانش و فناوری
اخبار ویدیویی
اخبار تصویری
سهم بازار بورس در تامین مالی شرکت‌ها به ۲۵ درصد رسیده است

سهم بازار بورس در تامین مالی شرکت‌ها به ۲۵ درصد رسیده است

خبرگزاری مهر
کرمانشاه- مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران با اشاره به تغییرات نظام تامین سرمایه بازار، گفت: سهم بازار بورس در تامین مالی شرکت‌ها به ۲۵ درصد رسیده است.
اقتصادی
شناسه خبر : 0
پنجشنبه ۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸:۳۳
۳۰

به گزارش خبرنگار مهر، محمود گودرزی ظهر پنجشنبه در اولین همایش منطقه‌ای تأمین مالی غرب کشور که با حضور رؤسا و مدیران بورس و فرابورس کشور، هلدینگ‌ها و صندوق‌های بزرگ تأمین سرمایه در اتاق بازرگانی استان کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: در نظام سنتی، تأمین مالی در بازارهای جهانی بر عهده بانک‌ها بوده و نقش اساسی در این حوزه داشته است.

وی با اشاره به متغیرهای تأثیر گذار در بازار جهانی تأمین مالی، افزود: بحران‌های سال‌های گذشته در دنیا از جمله کرونا و متأثر بودن شرایط مالی سبب شد نهادهای مالی بین المللی به سمت بازار سرمایه قدم بردارند.

مدیرعامل بورس اوراق بهادار استان تهران تصریح کرد: با تغییر بازار جهانی در راستای تأمین مالی سبب شد بار سنگین این مسئله به سمت بازار سرمایه رفته و شاهد کیفیت عملکرد باشیم.

گودرزی ادامه داد: گواه این تغییر رویکرد سال‌های گذشته سهم نظام پولی ۹۵ درصدی بانک‌ها در تأمین مالی است که امروز این میزان سهم در نظام‌های بانکی به ۷۵ درصد رسیده است و طی یک دهه توانسته است از کاهش سهم پنج درصدی خود به ۲۵ درصد برسد.

وی با اشاره به پتانسیل‌های خوب در بازار سرمایه، خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌های مشخص شده در بازار سرمایه کشور آینده خوب و میدان وسیعی پیش پای این بازار خواهیم داشت تا بتوانیم کمک بیشترین به سرمایه گذاری و شرکت‌های سرمایه گذار داشته باشیم.

مدیرعامل بورس اوراق بهادار استان تهران با تاکید بر اینکه اقتصاد جهانی در دهه‌های گذشته مبتنی بر دارایی‌های فیزیکی و سرمایه پیش می‌رفتند، بیان کرد: تولید ثروت و ارزش افزوده مسیر رویکرد این اقتصاد اما امروز شرکت‌هایی بر اساس دانش در دنیا تولید ثروت می‌کند که این مسیر نیز پیش پای بازار سرمایه کشور ایران قرار خواهد گرفت.

گودرزی با اشاره به اینکه تولید ثروت از طریق دانش برای رونق بازار سرمایه راه اساسی و چشم اندازی بسیار روشن دارد، عنوان کرد: جغرافیای بازار سرمایه باید به سمت بنگاه‌هایی که امروزه الگوی مشابه آنها در دنیا قابل مشاهده است حرکت کند.

وی با اشاره به سهم پایین استان‌های غربی در حوزه حرکتی دانش‌بنیان‌ها، گفت: بیش از هفت هزار شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد که سهم چهار استان غربی شامل کردستان، ایلام، کرمانشاه و لرستان حداکثر ۲.۲ درصد است و این جز نقاط ضعف محسوب می‌شود.

مدیرعامل بورس اوراق بهادار استان تهران افزود: آغاز فعالیت در حوزه بورس و بازار سرمایه برای استان کرمانشاه با توجه به نرخ بالای بیکاری می‌تواند بسیار جذاب و در عین حال امیدوار کننده برای جوانان و کاهش بیکاری این استان باشد که بر همین اساس حمایت‌های لازم در این خصوص انجام خواهد گرفت.

خبر در لحظه
قطارهای انگلیس روی ریل اختلال؛ تعطیلی 4 خط راه آهن
مهران رجبی: نا آرامی‌های امروز را باید با چشم باز دید/ هیچ چیز با اغتشاشات درست نمی‌شود
پویشی برای ادای احترام به پرچم جمهوری اسلامی ایران
نمایندگان کشورها در نشست ویژه شورای حقوق بشر درباره اغتشاشات اخیر در ایران چه گفتند؟
نیکوکاران ایرانی و گرما بخشی به خانه‌های نیازمندان در کابل
کرونا در آستانه خداحافظی از کشور / ۲۱ بیمار جدید؛ بستریِ فقط ۱۰ نفر
خنثی‌سازی طرح اوکراین برای انفجار در خطوط انتقال گاز به ترکیه
قانون رتبه‌بندی حقوق معلمان را ۲ تا پنج میلیون تومان افزایش می‌دهد
کرونا در آستانه خداحافظی از کشور / ۲۱ بیمار جدید؛ بستری فقط ۱۰ نفر
اروپا ۱۸ میلیارد یورو کمک دیگر به اوکراین می دهد
پوتین دستور منع صادرات نفت به کشورهای با سقف قیمت را صادر کرد
یک کمدین به اردوی تیم ملی ایران رفت
کمک مالی مجارستان به اوکراین
سوئیس یک - کامرون صفر؛ شیرهای قاره آفریقا رام شدند
ترکیب دو تیم ملی اروگوئه و کره جنوبی اعلام شد
جام جهانی قطر| پیش‌بینی عجیب صرب‌ها درباره بازی با برزیل؛ نیمار مثل بچه می‌افتد و گریه می‌کند!
میقاتی: راه خروج لبنان از بحران‌ها انتخاب رئیس جمهور است
زاخارووا: سقف قیمت نفت جهان را دچار رکود می کند
اروپا تا زمانی که اوکراین بر روسیه پیروز نشود، آرام نخواهد گرفت
آملی لاریجانی: حجاب در کشور قانون است / نظام ظرفیت اصلاح خود را دارد