ورود / ثبت نام
نسخه اندرویدنسخه اندروید
صفحه اصلی
اخبار برگزیده
سیاسی
اقتصادی
ورزشی
بین الملل
فرهنگ و هنر
اجتماعی
گردشگری
دانش و فناوری
اخبار ویدیویی
اخبار تصویری
اغتشاشگران به زودی پای میز محاکمه می‌روند

اغتشاشگران به زودی پای میز محاکمه می‌روند

خبرگزاری مهر
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: همه احزاب و جریانات سیاسی باید صف خود را از اغتشاشگران جدا کنند و اغتشاشگران به زودی پای میز محاکمه خواهند رفت.
سیاسی
شناسه خبر : 0
چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۹:۰۹
۳

عباس مقتدایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه حوادث اخیر طراحی آمریکا، رژیم صهیونیستی و دنباله‌روی آن‌هاست، گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری آرامش‌بخش و نشان‌دهنده راه درست است که همه حامیان انقلاب اسلامی، همه مردم کشور و دوستداران استقلال، تمامیت ارضی و امنیت کشور به آن توجه ویژه می‌کنند.

وی بیان کرد: قطعاً احزاب و جریان‌ها پس از فرمایشات مقام معظم رهبری رسالت و مسئولیت جدیدی دارند که باید به آن توجه کنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی از کسانی که دامنه نفوذ در جامعه دارند و تا از قبل از فرمایشات ایشان سکوت کرده بودند، اکنون راه و مسیر صحیح را می‌دانند و باید مورد توجه داشته باشند. از سوی دیگر، خیرخواهان باید برای حفظ امنیت کشور و جبران آنچه پدید آمده است، تلاش ویژه کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هم کسانی که راه را اشتباه رفتند و هم کسانی که در بحبوحه فتنه سکوت کردند، امروز هیچ توجیهی برای تداوم سکوت خود ندارند.

مقتدایی تاکید کرد: همه احزاب و جریانات سیاسی باید صف خود را به عنوان مدافعان انقلاب اسلامی و حریم امنیت از اغتشاشگران جدا کنند. اغتشاشگران به زودی پای میز محاکمه خواهند رفت.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: نشانه‌های غیرقابل انکاری از تلاش ممتد و صریح برخی از سفارتخانه‌های خارجی در داخل کشور هم وجود دارد که ابعاد مختلف آن در حال بررسی است.

وی بیان کرد: حتی معاندان نظام جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور هم در کوتاه‌ترین زمان تلاش کردند تا از مجموعه‌هایی که اصطلاحاً به آن‌ها NGO می‌گوئیم، برای تخریب اموال ایران و انجام تظاهرات یا فشار جلوی دفاتر نمایندگی‌ها و سفارتخانه‌های ایران بهره بگیرند که اطلاعات و آمار مربوط به آنان از سوی وزارت امور خارجه مشخص شده است و سرخط‌های آن در اختیار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی هم قرار گرفته است.

مقتدایی اظهار داشت: هیچ شکی نداریم که بخش قابل توجهی از اغتشاشات، با پشتوانه معاندان بیرون از مرزهای ایران بوده است و برخی از کشورها با اشتباه در تحلیل و اشتباهات محاسباتی وارد فضاهای خطرناکی شدند که به روابط خارجی خود با ایران آسیب خواهند رساند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: توصیه ما به همه سفارتخانه‌های خارجی و دست‌اندرکاران سیاست خارجی کشورهایی که با نادیده گرفتن کنوانسیون‌ها از جمله کنوانسیون وین اقدامات خلاف عرف و نزاکت بین‌المللی انجام داده‌اند، این است که کارهایی انجام ندهند که خودشان در نتیجه آن اقدامات متضرر شوند.

وی گفت: ملت بزرگ ایران با جمعیت وسیع و گستره و با مرزهای متنوع و متعدد کشور کوچکی نیست که آن‌ها خیال کنند که با یک حرکت یا اغتشاش دچار مشکلات عمده می‌شود. البته دردسرهایی که برخی از کشورها ایجاد کردند، در حافظه تاریخی ملت ایران باقی خواهد ماند.

خبر در لحظه
قطارهای انگلیس روی ریل اختلال؛ تعطیلی 4 خط راه آهن
مهران رجبی: نا آرامی‌های امروز را باید با چشم باز دید/ هیچ چیز با اغتشاشات درست نمی‌شود
پویشی برای ادای احترام به پرچم جمهوری اسلامی ایران
نمایندگان کشورها در نشست ویژه شورای حقوق بشر درباره اغتشاشات اخیر در ایران چه گفتند؟
نیکوکاران ایرانی و گرما بخشی به خانه‌های نیازمندان در کابل
کرونا در آستانه خداحافظی از کشور / ۲۱ بیمار جدید؛ بستریِ فقط ۱۰ نفر
خنثی‌سازی طرح اوکراین برای انفجار در خطوط انتقال گاز به ترکیه
قانون رتبه‌بندی حقوق معلمان را ۲ تا پنج میلیون تومان افزایش می‌دهد
کرونا در آستانه خداحافظی از کشور / ۲۱ بیمار جدید؛ بستری فقط ۱۰ نفر
اروپا ۱۸ میلیارد یورو کمک دیگر به اوکراین می دهد
پوتین دستور منع صادرات نفت به کشورهای با سقف قیمت را صادر کرد
یک کمدین به اردوی تیم ملی ایران رفت
کمک مالی مجارستان به اوکراین
سوئیس یک - کامرون صفر؛ شیرهای قاره آفریقا رام شدند
ترکیب دو تیم ملی اروگوئه و کره جنوبی اعلام شد
جام جهانی قطر| پیش‌بینی عجیب صرب‌ها درباره بازی با برزیل؛ نیمار مثل بچه می‌افتد و گریه می‌کند!
میقاتی: راه خروج لبنان از بحران‌ها انتخاب رئیس جمهور است
زاخارووا: سقف قیمت نفت جهان را دچار رکود می کند
اروپا تا زمانی که اوکراین بر روسیه پیروز نشود، آرام نخواهد گرفت
آملی لاریجانی: حجاب در کشور قانون است / نظام ظرفیت اصلاح خود را دارد