ورود / ثبت نام
نسخه اندرویدنسخه اندروید
صفحه اصلی
اخبار برگزیده
سیاسی
اقتصادی
ورزشی
بین الملل
فرهنگ و هنر
اجتماعی
گردشگری
دانش و فناوری
اخبار ویدیویی
اخبار تصویری
اعتراض نایب رئیس شورای شهر تهران به سند ملی واکسیناسیون؟!

اعتراض نایب رئیس شورای شهر تهران به سند ملی واکسیناسیون؟!

خبرگزاری تابناک
منظور نویسندگان بیانیه از «قشر زحمتکشی» که وزیر از آن‌ها با «کلمات غیر منصفانه و سبک» یاد کرده، مرده شور‌ها هستند. گروهی که ظاهرا مطابق این بیانیه می‌بایست «جهادگران خاموش»، «تطهیرکنندگان» و «غسالان» خطاب شوند و غیر از این، توهین صورت گرفته و مستلزم عذرخواهی است. باوری که ظاهرا نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران به شدت با آن موافق است.
اجتماعی
شناسه خبر : 1036560
سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۵:۲۱
۷
وزیر باید از مرده شوران عذرخواهی کند! این تقاضای مشترک چند مدیر شهری است که در واکنش به سخنان وزیر بهداشت مطرح شده.

به گزارش «تابناک»، روز گذشته و در حاشیه یک مراسم در زیرمجموعه‌های وزارت بهداشت، زمانی که سعید نمکی پشت تریبون قرار گرفت و به تفصیل و مو به مو سخنان پرتکرارش درباره کرونا، شب نخوابی ها، مرارت ها، موفقیت در مسیر خودکفایی در تولید محصولاتی که تحریم‌ها از دسترس مان دور نگاه داشته و... را بیان کرد و حتی یکی دو مصرع از حافظ و چندین بیت از سروده‌های خودش را خواند، کمتر کسی تصور می‌کرد که همه اینها، آرامش پیش از توفان باشد!

این واقعیت زمانی خودش را نشان داد که صدای وزیر پله پله بالا رفت و سخنانش رنگ و بوی نقد‌های جدی به خود گرفت و فضا تا آنجا دیگرگون شد که گفت: «منِ وزیر خبر ندارم چه کسی می‌آید و بیرون می‌رود و گاهی مثل تنور نانوایی سنگکی دقیقه آخر می‌گویند که فلان هیات آمده است. این گونه که نمی‌شود کشور را اداره کرد. شده ام مثل کسی که پایین رودخانه ایستاده و مرده‌ها را جمع می‌کند. خب وزیر بهداشت می‌خواهید چه کار؟ نامم را بگذارید وزیر مرده شور خانه!»

این حرف‌ها البته بخش کوچکی از توفانی است که وزیر برپا کرد، اما ظاهرا از دید برخی جدی‌ترین بخش آن بوده است. از دید امثال «اتحادیه آرامستان‌های کشور» که در واکنش به سخنان نمکی بیانیه‌ای نوشتند که در بخشی از آن آمده: «استفاده از کلمات غیر منصفانه و سبک باعث رنجش و دل شکستگی بیشتر برای آنان [...] خواهد شد؛ امید است هرچه سریعتر با دلجویی از این قشر زحمتکش موجب بر طرف شدن آزردگی خاطر این بخش از جامعه تلاشگر آرامستان‌ها شوید.»

البته منظور نویسندگان بیانیه از «قشر زحمتکشی» که وزیر از آن‌ها با «کلمات غیر منصفانه و سبک» یاد کرده، مرده شور‌ها هستند. گروهی که ظاهرا مطابق این بیانیه می‌بایست «جهادگران خاموش»، «تطهیرکنندگان» و «غسالان» خطاب شوند و غیر از این، توهین صورت گرفته و مستلزم عذرخواهی است. باوری که ظاهرا نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران به شدت با آن موافق است و حتی بیشتر، وزیر را موظف به جبران قصورش می‌داند!

ابراهیم امینی در این باره می‌گوید: «سخنان اخیر وزیر بهداشت همچون ریختن آب سردی بر پیکر نیرو‌های زحمتکش بهشت زهرا بود و باعث رنجش خاطر آن‌ها شد. امیدوارم وزیر بهداشت ضمن عذرخواهی از سخنان خود که نه در شان همکاران بهشت زهرایی و نه در شان کادر درمان بود، اقدامات لازم جهت دلجویی از این عزیزان را با اعلام جدول زمانی واکسیناسیون اولویت‌دار این بزرگواران که روزانه و در برخی روز‌ها به صورت سه شیفت کار می‌کنند و از نزدیک با متوفیان کرونایی و مشکوک به کرونا سر و کار دارند، انجام دهد.»

البته سختی‌های فراوانی که تطهیرکنندگان و غسالان به ویژه در شرایط کرونایی متحمل شده و می‌شوند، موضوع قابل انکاری نیست و حتی می‌شود تقاضای مطرح شده برای عذرخواهی وزیر را هم در راستای آزادی بیان، پذیرفت، اما آیا واقعا قابل قبول است که برای دلجویی، اولویت‌های واکسیناسیون تغییر کند و غسالان در اولویت بالاتری قرار گیرند؟ آیا نائب رئیس شورای شهر می‌داند که اولویت‌ها در واکسیناسیون بر اساس سندی ملی تعیین شده است؟ آیا وی که به عملکرد وزیر معترض است، می‌داند که تقاضایش برای تغییر اولویت یعنی اعتراض به سند ملی واکسیناسیون، آن هم اعتراضی به شدت دیرهنگام؟!
 
اعتراض نایب رئیس شورای شهر تهران به سند ملی واکسیناسیون؟!
 
خبر در لحظه
مجوز مجلس به دولت برای پرداخت بدهی صندوق‌های بازنشستگی
قطعه ای برای نوروز ۱۴۰۰ منتشر می کنم/ طاقچه بالای سرمایه گذاران
جزییات حمایت سازمان سینمایی از فیلم‌های اکران نوروز ۱۴۰۰
آغاز تست انسانی دومین واکسن ایرانی کرونا / تزریق "کووپارس" بر ۲ نفر؛ امروز
سومین محموله واکسن کرونا بامداد امروز وارد کشور شد
بهاروند: رئیس جدید فدراسیون ۱۶۰ میلیارد پول در حساب خواهد داشت
تورم فقط مال فوتبالیست‌هاست؟
10 اثر تعاون‌ محور بودن بودجه 1400
بهاروند: رئیس آینده فدراسیون فوتبال حداقل 150 میلیارد تومان در حسابش دارد
جلد اول مجموعه کتاب شکوفایی در ژانر ترسناک منتشر شد
معرفی بهترین لپ تاپ‌های ۲۰۲۱/ جان سخت ترین و لپ تاپ ویژه محققان
فلیک: باید ببینیم چطور می‌توانیم در فاز دفاعی پیشرفت کنیم/ گورتسکا بهترین بازیکن زمین بود
یمن| شهادت 5 غیرنظامی در الحدیده/ تظاهرات در مناطق تحت اشغال مزدوران سعودی
هوای تهران آلوده شد
سئوالات کرونایی‌تان را از رادیو سلامت بپرسید
ورود دو سامانه بارشی جدید به کشور
پاسخی به «رفع زحمت» شهاب حسینی از اینستاگرام
پیشنهاد تعیین درآمد برای باشگاه استقلال از بودجه شهرداری تهران
چهار دلیل بستری شدن بیماران کرونایی شناسایی شد
جدیدترین آمار فوتی‌ها و مبتلایان کرونا در جهان/ بیش از ۱۱۴ میلیون مبتلا تاکنون