ورود / ثبت نام
نسخه اندرویدنسخه اندروید
صفحه اصلی
اخبار برگزیده
سیاسی
اقتصادی
ورزشی
بین الملل
فرهنگ و هنر
اجتماعی
گردشگری
دانش و فناوری
اخبار ویدیویی
اخبار تصویری
لزوم برخورد با کوتاهي برخي سازمان‌ها در اجراي کاداستر

لزوم برخورد با کوتاهي برخي سازمان‌ها در اجراي کاداستر

خبرگزاری آریا
خبرگزاري آريا- اگر دستگاهي نقشه استاندارد املاکش تا پايان سال 96 را در اختيار ما قرار ندهد، بايد به عنوان ترک فعل با آن دستگاه برخورد شود.
سیاسی
شناسه خبر : 20201020111527227
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸:۲۰
۱
خبرگزاری آریا- رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک گفت: اگر دستگاهی نقشه استاندارد املاکش تا پایان سال 96 را در اختیار ما قرار ندهد، باید به عنوان ترک فعل با آن دستگاه برخورد شود.
به گزارش خبرگزاری آریا، ذبیح الله خدائیان در همایش سراسری سازمان‌های ثبت اسناد و املاک کشور و امور اراضی کشور که به منظور بررسی عملکرد استان‌ها درباره موضوع تثبیت امور اراضی برگزار شد، افزود: اگر در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و وزارت جهاد کشاورزی اعتباری برای اجرای طرح حدنگار (کاداستر) اختصاص داده شد، اما مدیران این دو مجموعه از آن استفاده بهینه نکردند، قطعا باید دادستان‌ها در سراسر کشور افرادی را که کوتاهی کرده اند، بازخواست کنند.
وی گفت: در مکاتبه با استانداران و روسای کل دادگستری‌ها تقاضا کردیم که ورود کنند چرا که در ماده 9 قانون جامع حدنگار همه دستگاه‌های اجرایی مکلف شده اند در دو سال از سال 94 تا 96 نقشه استاندارد املاکی را که متعلق به آن‌ها یا تحت نظارت آنهاست در اختیار سازمان ثبت قرار دهند و سازمان ثبت هم درباره صدور اسناد کاداستری اقدام کند.
خدائیان گفت: اگر دستگاهی به وظیفه اش عمل نکرده است باید به عنوان ترک فعل با آن دستگاه برخورد شود و اگر مدیران سازمان ثبت اسناد هم کوتاهی کرده اند باید تحت تعقیب قرار گیرند.
وی افزود: در ماده 9 قانون افزایش بهره وری مصوب سال 89 مقرر شده است وزارت جهاد کشاورزی با همکاری سازمان ثبت اسناد تا پایان برنامه پنجم برای تثبیت مالکیت اراضی دولت اقدام کند، اما برنامه پنجم به اتمام رسید و این کار عملی نشده است، باید بررسی کنیم که آیا سازمان ثبت اسناد کوتاهی کرده است یا وزارت جهاد کشاورزی؟
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: اگر مدیری بداند به تکالیفش عمل نکند، ده سال بعد هم به سراغش خواهند رفت و بازخواست خواهد شد، دیگر اینگونه رفتار نخواهد کرد.
وی گفت: خوشبختانه اکنون در وزارت جهاد کشاورزی هم شخص وزیر و هم رئیس سازمان امور اراضی و رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع پای کار هستند و موضوع را با دلسوزی پیگیری می‌کنند، اما برخی مدیران، عزم جدی ندارند.
خدائیان گفت: از همه مدیران استانی درخواست می‌کنیم به تکالیف قانونی خود در موعد مقرر عمل کنند.
خدائیان افزود: نشست کمیسیون رفع تداخلات در برخی استان‌ها که باید هر هفته یک بار برگزار شود برگزار نشده است که باید جدی گرفته شود.

ضرورت تثبیت مالکیت کشاورزان و صدور اسناد کاداستری
در ادامه این نشست رئیس سازمان امور اراضی کشور هم گفت: ده سال از تصویب برخی مصوبه‌ها می‌گذرد، اما کار‌ها رشد قابل توجهی نداشته است و ما به سبب همین مسائل شاهد برخی اختلاف‌ها میان مردم و همچنین برخی اختلاف‌ها میان دولت با مردم در بحث اراضی هستیم.
آقای اورنگی افزود: تکالیفی که در اجرای قانون حدنگار، قانون افزایش بهره وری و قانون رفع موانع تولید مشخص شده، حاکی از این است که باید درباره تثبیت مالکیت کشاورزان و صدور اسناد آن‌ها در قالب کاداستری اقدام شود و به نظر می‌رسد همه آیین نامه‌ها، بخشنامه‌ها و قوانین به نحو مطلوب ابلاغ شده، اما آنچه مورد انتظار است عزم و اراده و باور است.
وی گفت: از همه همکارانم در ادارات جهاد و مدیران امور اراضی و همچنین همکاران سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و منابع طبیعی درخواست می‌کنم این موضوع را به عنوان وظیفه ملی و انقلابی مدنظر قرار دهند تا گره از کار کشاورزان و مردم باز شود.
آقای اورنگی افزود: مقرر شده است گزارش ماهانه و 15 روزه از عملکرد همه همکاران جهاد کشاورزی و ادارات ثبت اسناد و املاک کشور به وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان ثبت اسناد ارسال شود که از این طریق مدیران موفق یا کم کار استانی را بتوانیم شناسایی کنیم.
خبر در لحظه
معیشت مردم اولویت اصلی وزارت صمت است/ استفاده از نظرات بخش خصوصی و مجلس در تصمیم‌سازی‌ها
۲۹۰ هزار خودرو جریمه کرونایی شدند
خدمات جدید بانک رفاه کارگران در دوران کرونایی اعلام شد
اعلام اسامی داوران هفته پنجم لیگ برتر فوتبال/ قضاوت ناظمی و اکرمی برای سرخابی‌ها
دریافت صدور گواهی فوت چگونه است؟
دیدار جرد کوشنر با امیر قطر
منصوریان: برای پیروزی در این بازی فشار زیادی روی من بود/ تفاوت ما با مس فقط گلی که زدیم بود
کشف بیش از ۴۵۰ میلیون ریال کالای قاچاق توسط مرزبانان هنگ تایباد
یمن|جدا شدن 15 نفر از مزدوران ائتلاف سعودی اماراتی و پیوستن به انصارالله
چهار بانک ۶۱.۹ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی خریداری کردند
بایدن: فعلا قصد حذف تعرفه‌های ترامپ برای چین را ندارم
وزیر دفاع جمهوری آذربایجان ترور شهید فخری‌زاده را محکوم کرد
تصمیم جدید محیط زیست برای احداث کارخانه‌های فولاد در حاشیه خلیج فارس
ربیعی: منابع حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، صرف معیشت و سلامت مردم خواهد شد
تأمین واکسن کرونا از سه مسیر/ بهار ۱۴۰۰ تولید کننده مطرح واکسن خواهیم بود
اجرای پویش "سفر، سلامت " در شهر زیرزمینی تهران
گشایش‌های قطعی بایدن را به نفع خودشان مصادره خواهند کرد
فرزند آیت الله مصباح یزدی:روند درمان بیماری آیت الله مصباح در منزل ادامه دارد
وزیر بهداشت: ایران بهار ۱۴۰۰ تولید کننده واکسن کرونا می‌شود
علی‌نژاد: مجموعه ورزش از پرسپولیس برای حضور قدرتمندانه در فینال لیگ قهرمانان آسیا حمایت می‌کند