ورود / ثبت نام
نسخه اندرویدنسخه اندروید
صفحه اصلی
اخبار برگزیده
سیاسی
اقتصادی
ورزشی
بین الملل
فرهنگ و هنر
اجتماعی
گردشگری
دانش و فناوری
اخبار ویدیویی
اخبار تصویری
کارگران شهرداری لوشان شش ماه مزد طلبکارند/ شهردار: پرداخت‌ها شروع شده/ شورای شهر: به دنبال وصول طلب‌های شهرداری هستیم

کارگران شهرداری لوشان شش ماه مزد طلبکارند/ شهردار: پرداخت‌ها شروع شده/ شورای شهر: به دنبال وصول طلب‌های شهرداری هستیم

خبرگزاری ایلنا
کارگران خدماتی و فضای سبز شهرداری لوشان در استان گیلان حدود ۶ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده طلبکارند با این وجود شهردار جدید این شهر می‌گوید: یک ماه از حقوق کارگران را تا دو روز آینده می پردازد.
اجتماعی
شناسه خبر : 984080
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵:۲۹
۱

کارگران خدماتی و فضای سبز شهرداری لوشان در استان گیلان حدود ۶ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده طلبکارند با این وجود شهردار جدید این شهر می‌گوید: یک ماه از حقوق کارگران را تا دو روز آینده می پردازد.

جمعی از کارگران مجموعه شهرداری لوشان که در بخش خدمات و فضای سبز کار می‌کنند، در تماس با خبرنگار ایلنا، از عدم پرداخت مطالبات معوق خود خبر دادند.

این کارگران که در حال حاضر با احتساب مهر حدود ۶ ماه مزد معوقه طلبکارند، در ادامه گفتند: مطالبات ما مربوط به شش ماه معوقات مزدی سال جاری است. حقوق اردیبهشت ماه سال جاری را ماه گذشته با تاخیر شش ماهه در حالی دریافت کرده‌ایم که برای اولین بار مصوبه مزدی سال 99 اعمال شد.

آن‌ها از تاخیر مکرر مطالبات خود انتقاد کرده و اظهار داشتند: از مهر ماه سال گذشته بعد از بازداشت شهردار سابق و تعدادی از اعضای شورای شهر لوشان قراربود دهم هر ماه یک ماه از معوقات مزدی کارگران پرداخت شود اما در حال حاضر که به پایان مهر ماه سال جاری نزدیک می‌شویم، علارغم اینکه می‌دانیم منابع مالی کافی در حساب شهرداری وجود دارد هنوز حقوق اردیبهشت ماه خودرا دریافت نکرده‌ایم.

به گفته وی؛ وصول مطالبات کارگران شهرداری لوشان نیاز به پیگیری اعضای شورای شهر دارد که آنهم با تخلفات مالی که در گذشته اتفاق افتاده و وعدهای بی‌عمل اعضای شورای شهر به کندی پیش می‌رود.

یکی از کارگران شهرداری لوشان با بیان اینکه در شرایط فعلی، مدیریت فعلی شهرداری لوشان باید منابع مالی خود را با الویت‌بندی هزینه کند، گفت: شهرداری برای جبران منابع مالی خود ابتدا باید هزینه‌های غیرضروری خود را حذف کند و از انجام پروژه‌های جدید بپرهیزد.

او با بیان اینکه مدیریت شهری لوشان به‌جای حفظ وضعیت موجود، به هزینه‌های شهر می‌افزاید، افزود: پروژه‌هایی که در شهر لوشان با هزینه‌های بالا در دست ساخت و اجراست؛ غیرضروری است.

این کارگر در تکمیل سخنان خود افزود: به عنوان نمونه اخیرا شهرداری اقدام به ساخت مجدد یکی از میادین اصلی شهر کرده که مخارج آن می‌توانست حداقل بخش کمی از طلب کارگران را جبران کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه پرداخت طلب مزدی کارگران در اولویت برنامه‌های شورای شهر است، افزود: لازم است مدیریت شهری لوشان نسبت به انجام وظایف قانونی در قبال کارگران مجموعه شهرداری جدیت داشته باشد.

حسین خورسندی (شهردار شهر لوشان) با تایید معوقات مزدی کارگران شهرداری لوشان به ایلنا گفت: یک ماه از معوقات مزدی کارگران طی دو روز آینده پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه حدود ۲۵ روز است مدیریت شهری شهر لوشان را پذیرفته و در این مدت کوتاه امکان رفع همه مشکلات وجود ندارد، افزود: در حال حاضر منابع مالی برای پرداخت یک ماه حقوق وجود دارد که به روزدی پرداخت می‌شود ضمن آنکه از بدو شروع به کارم یک ماه حقوق فرودین ماه کارگران را پرداخت کرده‌ام.

او با بیان اینکه برای پی بردن به وضعیت شهر از مردم وساکنین شهر لوشان باید سوال کرد، در ادامه افزود: شهر لوشان دارای پتانسیل‌های خوبی برای ایجاد درآمد است و ما به مرور از آنها استفاده می‌کنیم.

به گفته وی؛ شهردار در هر ماه گزارش کارهای انجام شده را به رئیس و اعضای شورای فعلی شهرداری لوشان گزارش می‌کند.

در ادامه جبار چگینی (رئیس شورای شهر لوشان) با بیان اینکه شهرداری لوشان کمبود منابع مالی دارد و در حال حاضر شهردار جدیدی که شروع بکار کرده برنامه‌های خوبی برای افزایش در آمد شهرداری در پیش گرفته است، به ایلنا گفت: یکی از این منابع در آمدی، دریافت عوارض حق آلاینگی از کارخانه سیمان خزر است که تا امروز وصول نشده است.

او با اشاره به اینکه اتکای درآمدهای شهرلوشان در گذشته بر دریافت عوارض ساخت و ساز بود که در سالهای  گذشته همانند اغلب شهرهای کشور به دلیل رکود در بازار مسکن با چالش جدی روبه‌رو بود، افزود: منابع درآمدی دیگری که از سوی شهردار جدید پیشنهاد شده گرفتن عوارض و مالیات از خودرو‌های سنگین حامل بار سیمان و سنگ از شهر لوشان است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر درآمد مستقیم شهرداری لوشان از دریافت عوارض شهری ومالیات بر ارزش افزوده تامین می‌شود، اظهار داشت: شهر لوشان به دلیل برخورداری از رودخانه شاهرود دارای منابع درآمدی زیادی همانند استخراج شن برخودار است. شرکت‌هایی که از این رودخانه شن استخراج می‌کنند باید عوارض بهره‌برداری از این منابع را به شهرداری بپردازند. در عین حال برنامه‌های درآمدی دیگری همانند ساخت یک مجتمع بزرگ تفریحی و گردشگری در کنار خانه میراث فرهنگی در بزرگراه قزوین به رشت قرار است، ساخته شود.

چگینی افزود: مشکلاتی که در زمینه پرداخت دستمزد کارگران بوجود آمده ناشی از مدیریت شهرداران سابق است. شهردار جدید هم از بدو ورود برنامه‌های خود را ارائه داده و یک ماه حقوق کارگران را پرداخت کرده و به نظر می‌رسد در روز‌های آینده نیز قرار است یک ماه دیگر از حقوق کارگران را بپردازد.

خبر در لحظه
ذوب‌آهن و پیکان امتیازات را تقسیم کردند
گزارش توئیتری سخنگوی وزارت امور خارجه از سفر به افغانستان
خلاء تهویه‌های استاندارد در کارگاه برای مقابله با کرونا/ عدم به‌کارگیری پروتکل‌های بهداشت حرفه‌ای برای حفظ سلامت نیروی کار
جزئیات افزايش قيمت روغن موتور اعلام شد
برنامه‌ریزی برای حضور «آرزوی زیبا» در جشنواره‌های جهانی
سخنگوی نخست وزیر عراق استعفا داد
هشدار مقاومت به ابومازن و رژیم صهیونیستی/ تاکید بر وحدت ملی برای مقابله با تمام توطئه‌ها
همیلتون: خیلی‌ها موفقیت مرا به دلیل ماشینم بی‌ارزش می‌دانند
ترکیه به رسمیت شناختن استقلال قره باغ از سوی فرانسه را محکوم کرد
نیکزاد: دولت منابع مالی تامین بسته معیشتی مصوب مجلس را دارد
زمان بازی تراکتور و سپاهان مشخص شد
برخورداری: پیوستنم به العربی قطر هنوز قطعی نیست
نیمه برافراشته شدن پرچم‌های فیفا + عکس
20 بازیکن به اردوی تیم ملی هندبال ساحلی نوجوانان دعوت شدند
اخراج رحمتی بخاطر اعتراض به داور
به نام بیماران سرطانی و به کام دیگران
رضایی: در نیمه اول بازی با پیکان غافلگیر شدیم
جدول زمانی آموزش تلویزیونی دانش‌آموزان جمعه 7 آذر
برکزاری لیگ برتر تکواندو با حضور 10 تیم و در دو گروه/ 4 دی‌ماه پیش‌بینی آغاز رقابت هوگوپوشان
۱۸ هزار خودرو جریمه کرونایی شدند/ کاهش ۳۹ درصدی تردد خودروها در محورهای کشور