ورود / ثبت نام
نسخه اندرویدنسخه اندروید
صفحه اصلی
اخبار برگزیده
سیاسی
اقتصادی
ورزشی
بین الملل
فرهنگ و هنر
اجتماعی
گردشگری
دانش و فناوری
اخبار ویدیویی
اخبار تصویری
اجرای طرح تجمیعی بیمه‌های پایه و تکمیلی بیمه‌شدگان

اجرای طرح تجمیعی بیمه‌های پایه و تکمیلی بیمه‌شدگان

خبرگزاری مهر
مدیرکل بیمه سلامت استان تهران از اجرای طرح تجمیعی بیمه‌های پایه و تکمیلی خبر داد و گفت: ۳۰۵ هزار نفر درخواست ارزیابی وسع داشتند که برای ۷۵ هزار نفر آنها دفترچه رایگان صادر شده است
اجتماعی
شناسه خبر : 0
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸:۰۸
۶

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد حسینی در نشست خبری امروز با اشاره به اینکه سه میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از جمعیت استان تهران تحت پوشش بیمه سلامت هستند، گفت: با توجه به اینکه این افراد فاقد هر نوع بیمه‌ای بوده‌اند، تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه ۸۸ دفتر پیشخوان در تهران و شهرستان‌های استان خدمات ارائه می‌دهند، گفت: ۵۸ دفتر در شهر تهران و ۳۰ دفتر پیشخوان نیز در شهرستان‌ها فعال هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران ادامه داد: در حال حاضر افرادی که فاقد بیمه هستند، می‌توانند با پرداخت ماهیانه ۵۵ هزار و ۷۰۰ تومان یا ۶۶۸ هزار و ۴۰۰ تومان در سال حق بیمه، تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند و از خدمات مراکز درمانی طرف قرارداد بهره‌مند شوند.

حسینی در خصوص ارزیابی وسع نیز گفت: در طرح بیمه همگانی، برخی از ثبت‌نام‌کنندگان درخواست ارزیابی وُسع داشتند که از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی مدت یک ماه به آنها اطلاع‌رسانی شد البته این روند ادامه دارد و بر اساس تائید این وزارتخانه در صورتی که در دهک یک، دو و سه قرار گیرند، دفترچه رایگان و در دهک چهار، ۵۰ درصد حق بیمه و در دهک‌های بالاتر نیز با پرداخت حق بیمه کامل تحت پوشش قرار می‌گیرند.

وی با تأکید بر اینکه تاکنون ۳۰۵ هزار نفر در استان تهران درخواست ارزیابی وسع داشته‌اند، اظهار داشت: ۹۲ درصد آنها یعنی حدود ۲۸۲ هزار نفر از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ارزیابی شده‌اند و پیامک برای آنها ارسال شده و برای ۷۵ هزار نفر دفترچه صادر می‌شود که ۶۲ هزار نفر آنها رایگان خدمات دریافت می‌کنند. همچنین حدود دو تا سه هزار نفر به طور کامل پول پرداخت می‌کنند و حدود ۱۰ هزار نفر ۵۰ درصد حق بیمه را پرداخت خواهند کرد.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران افزود: درخواست مابقی افراد نیز رسیدگی و به زودی برای آنها پیامک ارسال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۰ روز زمان انتظار وجود دارد تا فرد بتواند پس از ثبت‌نام، از خدمات بیمه سلامت برخوردار شود، گفت: اگر فرد مورد اورژانسی باشد، با تائید تریاژ در بیمارستان‌ها یا برگه شرح‌حال اورژانس، این زمان برایش صفر می‌شود و می‌تواند در هنگام مراجعه به اورژانس تحت پوشش قرار گرفته و دفترچه برایش صادر شود.

حسینی گفت: دو میلیون و ۴۴۰ هزار نفر از بیمه‌شدگان را بیمه سلامت همگانی تشکیل می‌دهند و همچنین ۲۱۸ هزار نفر از بیمه‌شدگان، روستایی و ۱۱۵ هزار نفر سایر اقشار شامل ایثارگران، مددجویان بهزیستی، دانشجویان، طلاب و روحانیون هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران به تسهیلاتی که برای بیمه‌شدگان در ایام کرونایی در نظر گرفته شده، اشاره کرد و افزود: به منظور جلوگیری از رفت‌وآمدهای بیمه‌شدگان، اعتبارات دفترچه آنها تمدید و قرار بر این شد افرادی که دفترچه‌شان، برگ دارد اما اعتبارش تمام شده، دیگر نیازی به تمدید دفترچه ندارند و می‌توانند به مراکز درمانی مراجعه کرده و در همان‌جا با ارائه کد، استعلام انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برگه‌های دفترچه بیمه صد درصد وارداتی است و بسیار گران تمام می‌شود، گفت: با اجرای طرح نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیکی و همچنین استحقاق‌سنجی، سعی کرده‌ایم این مشکل را برطرف کنیم و همچنین به بیمه‌شدگان نیز خدمات خوبی ارائه دهیم.

به گفته حسینی، در حال حاضر ۷۰ درصد پزشکان طرف قرارداد بیمه سلامت همگانی وارد سامانه‌های استحقاق‌سنجی، نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیک شده‌اند و تا پایان آذر امسال نیز تمام مؤسسات طرف قرارداد باید به سمت نسخه‌نویسی الکترونیک و نسخه‌پیچی حرکت کنند و هر خدمتی که انجام می‌شود، الکترونیکی باشد؛ البته در این مسیر ارفاق‌هایی نیز در نظر گرفته‌ایم و اشکالات آنها تا سه ماه جبران می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران گفت: چهار روش مختلف برای اعتبارسنجی استحقاق‌سنجی در نظر گرفته شده که پنل نسخه‌نویسی، اپلیکیشن موبایل، نرم‌افزار وزارت بهداشت و کد دستوری USSD را شامل می‌شود.

وی تأکید کرد: بیمه‌شدگان سازمان بیمه سلامت و همچنین تأمین اجتماعی می‌توانند برای اطلاع از اعتبار دفترچه بیمه خود، کد دستوری ستاره ۱۶۶۶ مربع را شماره‌گیری کنند.

حسینی با اشاره به اینکه در حال حاضر از ۵۵ بیمارستان دانشگاهی، در ۳۵ بیمارستان رسیدگی و دریافت اسناد به صورت الکترونیکی است، گفت: در ۲۰ بیمارستان باقی‌مانده نیز به زودی این اتفاق رخ می‌دهد.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران ادامه داد: ۷۰ بیمارستان خصوصی و خیریه نیز با ما همکاری می‌کنند که آموزش‌های لازم را در ۲۸ بیمارستان آغاز کرده‌ایم.

به گفته وی، حذف کپی دفترچه در ارائه خدمات نیز از جمله اقداماتی بوده که انجام شده است.

حسینی به طرح تجمیعی بیمه‌های پایه و تکمیلی اشاره کرد و گفت: این طرح را از بیمارستان‌ها شروع کرده و با آتیه‌سازان حافظ قرارداد بسته‌ایم. بیمه‌شدگانی که به مراکز غیر طرف قرارداد مراجعه می‌کنند، آتیه‌سازان اسناد آنها را تحویل و هزینه را پرداخت کند و در پایان ما خودمان اسناد را پرداخت می‌کنیم.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران بیان کرد: طی دو ماه گذشته هزار نفر از این طرح برخوردار شدند. همچنین در مورد بیمه‌شدگان ایثارگر خود نیز تفاهمنامه‌ای با بیمه دی منعقد کرده‌ایم تا آنها نیز بتوانند از طرح تجمیعی بیمه‌های پایه و تکمیلی بهره‌مند شوند.

وی در خصوص پرداخت مطالبات مراکز خصوصی نیز گفت: مطالبات مراکز بخش خصوصی، داروخانه‌ها، پزشکان و درمانگاه‌ها تا اردیبهشت ماه و مطالبات بیمارستان‌ها نیز تا فروردین ماه پرداخت شده است.

حسینی ادامه داد: همچنین تا هفته آینده علی‌الحساب اردیبهشت ماه مراکز طرف قرارداد دانشگاهی نیز پرداخت می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران در خصوص بدهی سال ۹۸ مراکز طرف قرارداد نیز اظهار داشت: مطالبات مراکز را تا آبان ماه تسویه کرده‌ایم که البته مطالبات داروخانه‌ها تا پایان دی ماه پرداخت شده و قصد داریم به مرور با کمک دولت، مابقی مطالبات سال ۹۸ را نیز پرداخت کنیم.

خبر در لحظه
واگذاری ۲۰۰ دستگاه کامیون در هفته‌ های آینده به رانندگان
تست کرونای بازیکن بارسلونا مثبت شد
برگزاري غيرحضوري انتخابات الکترونيکي احزاب و گروه‌هاي سياسي
استعفاي رئيس پليس سياتل به علت کاهش بودجه
نگراني از صيادي غيرقانوني در آب‌هاي آرژانتين
رئيس جمهور سابق مکزيک به رشوه خواري متهم شد
ترامپ همچنان دست و پا مي‌زند
انتقاد طنزپرداز آمريکايي از عملکرد کرونايي ترامپ
فهرست افزايش ثروت ثروتمندان آمريکا در دوران کرونا
بر اثر واژگوني اتوبوس در مکزيک 13 نفر جان باختند
نيرو‌هاي امنيتي اجازه خشونت ندهند
آرژانتين شروط صندوق بين المللي پول را رد کرد
ناکامي صهيونيست‌ها در شکست دادن ايلهان عمر
تلفات آمريکا به بيش از 167 هزار نفر رسيد
لزوم ادامه لغو طرح ترافيک و دورکاري کارمندان
نيروي زميني ارتش آماده انجام هر نوع مأموريتي است
آمادگي سپاه براي کمک به برگزاري کنکور
رسانه‌ها به مدافعان محیط زیست تبدیل شده اند
برنامه‌هاي زيادي براي گسترش ازدواج آسان داريم
95 هزار و 834 نفر در مصر به کرونا مبتلا شدند