ورود / ثبت نام
نسخه اندرویدنسخه اندروید
صفحه اصلی
اخبار برگزیده
سیاسی
اقتصادی
ورزشی
بین الملل
فرهنگ و هنر
اجتماعی
گردشگری
دانش و فناوری
اخبار ویدیویی
اخبار تصویری
دهن‌لقی رئیس دفتر جدید ترامپ برای او دردسرساز شد

دهن‌لقی رئیس دفتر جدید ترامپ برای او دردسرساز شد

باشگاه خبرنگاران جوان
«میک مالوینی» که به تازگی رئیس کارکنان کاخ‌سفید شده است چند روز پیش، مقابل دوربین‌ها اذعان کرد که نوعی بده بستان بین ترامپ و اوکراین وجود داشته است.
بین الملل
شناسه خبر : 7111660
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۱:۰۷
۱۰

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، «میک مالوینی» رئیس دفتر جدید کاخ‌سفید در روز‌های اخیر حرف‌هایی زده است که برای دولت آمریکا چالش آفرین شده است.

میک مالوینی که به تازگی رئیس کارکنان کاخ‌سفید و رئیس دفتر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا شده است چند روز پیش، مقابل دوربین‌ها اذعان کرد که نوعی بده بستان و نان به هم قرض دادن بین اوکراین و ترامپ وجود داشته است. اما او روز گذشته بار دیگر این سخنان خود را انکار کرد.

این در حالی است که وی در نشستی خبری و در مقابل دوربین‌ها گفته بود بین ترامپ و اوکراین بده بستان‌هایی بوده است. او در نشست خبری مذکور گفته بود رئیس‌جمهور ترامپ انتقال کمک چهارصد میلیون دلاری به اوکراین را متوقف و این کار را به انجام دادن خواسته‌هایش درباره انجام تحقیقات در خصوص مخالفان سیاسی‌اش مشروط کرده بود. اما دیروز میک مالوینی گفت درباره این سخنان او سوء تفاهم شده است. به نظر می‌رسد دست‌اندازی که مالوینی برای کاخ‌سفید بوجود آورده است به این راحتی از بین نمی‌رود. رئیس دفتر ترامپ در واقع می‌خواهد بگوید من این حرف را نگفته‌ام حال آنکه درمقابل دوربین‌ها این سخن را به زبان آورده است. او در نشست خبری کاخ سفید این سخنان را مطرح کرد و به صراحت گفت یکی از دلایل خودداری اعطای کمک امنیتی آمریکا به اوکراین، این بود که رئیس جمهور می‌خواست اوکراین درباره سِرور یک رایانه متعلق به کمیته ملی دموکرات‌ها در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال دو هزار و شانزده تحقیق شود. اما میک مالوینی در مصاحبه دیروز خود با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گفت هرگز چنین بده بستانی را نپذیرفته است.

اما میک مالوینی در نشست خبری هفته پیش کاخ‌سفید گفته بود این بده بستان‌ها همواره در فضای سیاسی آمریکا وجود داشته است. منابع مطلع در کاخ سفید گفته‌اند که ترامپ به شدت از دست مالوینی ناراحت است. رئیس دفتر جدید ترامپ در تلاش است ماجرا را فیصله بدهد و ترامپ نیز در چند روز گذشته هرگاه تلویزیون را روشن کرده شاهد آن بوده است که رئیس دفترش می‌کوشد ماجرای سخنان هفته پیش خود را به گونه‌ای رفع و رجوع کند. این سخنان مالوینی سبب شده است ماجرای تحقیق و تفحص به منظور استیضاح دونالد ترامپ بار دیگر پیش رود. ترامپ به شدت به این برنامه حمله کرده و با تاختن به این طرح، آن‌ها را به باد انتقاد گرفته است.

انتهای پیام/

خبر در لحظه
داعش، اهرم واشنگتن در مذاکرات راهبردی با بغداد/ سوریه حکم برانداز آمریکا علیه عراق را دارد/ احتمال دارد مذاکرات تا انتخابات نوامبر طول بکشد
شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به مرز ۲ میلیون نفر رسید
«تک پسر» نگاهی به زندگی شهید مسعود آخوندی
چه حوادثی «حوادث ناشی از کار» محسوب می‌شوند؟
هشدار حزب الله درباره طرح جدید فتنه‌انگیزی در لبنان
مسدود کردن پل گلدن گیت در کالیفرنیا از سوی معترضان
لایحه تجارت با مسلمات فقهی و حقوقی ما مغایرت دارد
عباس درگذشت رمضان عبدالله را تسلیت گفت
برگزاری تظاهرات در شهرهای مختلف آمریکا علیه نژادپرستی
واکنش یک نماینده مجلس به ادعای ترامپ برای مذاکره با ایران
بازخوانی حادثه تروریستی مجلس/ ترقه بازی داعش و سیلی سخت سپاه
5 اولویت مجلس یازدهم از سوی جمعی از دفاتر بسیج دانشجویی
رضایی: مانور تجمل مسئولین ایده مرحوم هاشمی بود/ نیازمند تحول در اقتصاد و فرهنگ هستیم
آئین آغاز عملیات احداث «بوستان بزرگ ارتش» برگزار شد
خطر فرمالیسم؛ پاشنه آشیل مجلس یازدهم
روحانی فرارسیدن روز ملی سوئد را تبریک گفت
درخواست «حسان دیاب» از لبنانی‌ها برای همکاری با ارتش و نیروهای امنیتی
گزارش: رمضان عبدالله شلح، مردی از تبار جهاد و مقاومت
حزب الله لبنان به شدت درباره طرح فتنه انگیزی جدید در لبنان هشدار داد
ناآرامی‌های جدید در لبنان/ درگیری نیروهای امنیتی با آشوب طلبان