ورود / ثبت نام
نسخه اندرویدنسخه اندروید
صفحه اصلی
اخبار برگزیده
سیاسی
اقتصادی
ورزشی
بین الملل
فرهنگ و هنر
اجتماعی
گردشگری
دانش و فناوری
اخبار ویدیویی
اخبار تصویری
پادزهر بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی ورزش است/ موضوع اشتغال قهرمانان ملی و بین المللی دنبال می شود

پادزهر بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی ورزش است/ موضوع اشتغال قهرمانان ملی و بین المللی دنبال می شود

باشگاه خبرنگاران جوان
اجتماعی
شناسه خبر : 6899434
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶:۰۴
۳

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: موضوع اشتغال قهرمانان ورزشی ملی و بین المللی در شورای عالی اشتغال به ریاست رئیس جمهور دنبال می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز  ۲۶ فروردین در آستانه روز جوان در نشست با تیم ملی کاراته کشورمان به سرپرست سازمان تامین اجتماعی دستور داد مشکلات اشتغال تیم ملی کاراته کشورمان را به شکل ویژه پیگیری کند.

وی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را یک نهاد بزرگ اجتماعی در کشور توصیف کرد و گفت: تنها در سازمان تامین اجتماعی بالغ بر ۴۲ میلیون نفر با این سازمان مرتبط هستند و اگر این تعداد با صندوق بازنشستگی کشوری و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر و مجموعه کارگری و ... جمع بسته شود به این نتیجه می‌رسیم که حجم کثیری از ایرانیان با این وزارتخانه ارتباط درجه یک دارند.

شریعتمداری یادآور شد: ورزش هم نشاط است، هم تفریح و هم امید و آینده را تضمین می‌کند و اینکه گفته شده فکر، عقل و اندیشه سالم در بدن سالم است حرف درستی است چرا که وقتی انسان به لحاظ فکری و روحی دچار مشکل می‌شود تصمیمات نادرستی می‌گیرد.

وی افزود: اگر در جامعه نخبگان کشور، نشاط و سلامت از طریق ورزش حاکم شود آن کار از طریق نخبگی، با ارزش و دقت بیشتری پیش می‌رود. اگر در جامعه ورزش کارگری کشور ورزش را حاکم کنیم، نشاط و سلامت به آن جامعه برمی گردد و کار و تولید همراه با عشق و با کیفیت و همراه با رقابت سالم دنبال می‌شود.

شریعتمداری اضافه کرد: وقتی ورزشکاران، مدال طلا را میان دندان‌های خود می‌فشارند نشاط و امیدی از این نوع قهرمانی‌ها به جامعه منتقل و موجب احساس غرور تک تک انسان‌های آن جامعه می‌شود، بیماری که در بستر بیماری است، شخصی که در کار خود موفق نیست، دانش آموزی که در درس‌های خود موفق عمل نکرده است و ... با شنیدن سرود جمهوری اسلامی ایران درمسابقات ورزشی انگیزه‌های دوباره‌ای برای زیستن و ادامه فعالیت‌های خود پیدا می‌کند و با خود می‌گوید با عظمتی که ورزشکاران کسب کرده اند من نیز می‌توانم موفق شوم. این " من می‌توانم "‌ها انگیزه‌های فراوانی برای تک تک افراد جامعه دارد و از همین جهت ورزش‌های قهرمانی برای ما اهمیت فراوان دارند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: گسترش ورزش همگانی نیز دارای اهمیت فراوان است و از مسئولیت‌های اصلی وزارت ورزش و جوانان به شمار می‌رود و در این زمینه معاونت فرهنگی - اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز تلاش‌هایی داشته و باید گام‌های سریعتری دراین زمینه‌ها برداشته شود.

شریعتمداری خاطرنشان کرد: تاکید بر حرکت به سمت ورزش قهرمانی به این دلیل است که افراد با دیدن قله‌های قهرمانی علاقمند به ورزش‌های عمومی می‌شوند و ما همگی در دوران جوانی این مسیر را طی کرده ایم و بنده نیز توفیق داشته ام در دوره‌ای در انجمن ملی کاراته فعالیت داشته باشم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: ورزش به انسان قدرت، استقامت، پایداری می‌دهد و بنده به وجود همه شما افتخار می‌کنم.

وی تاکید کرد: برای گسترش فرهنگ ورزش در بخشی که به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بازمی گردد با جدیت و دقت تلاش می‌کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید نوع هزینه کرد‌ها درتمام کشور و به ویژه در جامعه اقتصادی و ورزشی کشور اصلاح شود و در این زمینه تجربیات جهانی وجود دارد. باید به تمام شاخه‌های ورزشی کشور که می‌توانند امید بخش باشند توجه شود، اکنون میزان سهمی که در اقتصاد ورزش هزینه می‌شود درمقایسه با میزان سهمی که قهرمانان ما در عرصه‌های گوناگون از حضور در قله‌های جایگاه حرفه‌ای از آن بهره مند می‌شوند مناسب نیست.

شریعتمداری خاطرنشان کرد: در ابتدا مسئولیت ساماندهی به اقتصاد ورزش با وزارت ورزش و جوانان است و ما در کنار آنان می‌توانیم این کمک‌ها را با امکانات خوبی که داریم و با توجه به ارتباط مهمی که مسائل اجتماعی و سلامت جامعه با ورزش دارد دنبال کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: ورود اعتیاد و ناهنجاری‌های اجتماعی در کشور و آثار آن بر جامعه کار و تولید به این دلیل است که به اندازه کافی به ورزش توجه نشده است و حتما ورزش جایگزین بزرگ و موثری برای یک جوان به جای پرداختن به فعالیت‌هایی است که او را به سمت فنا و نیستی سوق می‌دهد؛ بنابراین سرمایه گذاری در ورزش، سرمایه گذاری بسیار بزرگ و ارزشمندی در حوزه سلامت و بهداشت روان، رهایی از گرفتاری‌های ناشی از اعتیاد و تبهکاری‌هایی است که درنتیجه خود باختگی‌های ناشی از رفتن به سمت افیون پدید می‌آید و پادزهر بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی ورزش است.

شریعتمداری گفت: امیدوارم تیم ملی کاراته کشورمان در مسابقات پیش رو قله‌های رفیعی را فتح کنند و با نشاط بروند و بازگردند.
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد: در ورزش‌هایی مانند فوتبال، تبلیغ به همراه خود ورزش است، اما در بسیاری از رشته‌های ورزشی مظلومیت‌هایی است که باید جبران شود و در حوزه کاراته نیز این مظلومیت وجود دارد.

در ادامه این نشست  غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم رشت گفت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باعملکرد خود نشان داده است که فضای آرامشی را در این وزارتخانه ایجاد کرده است و برای ایجاد نشاط و شادابی کارکنان این وزارتخانه و جامعه خود برنامه دارد.

وی جامعه کاراته را دارای علاقه‌مندان بسیاری دانست و افزود: این گروه عازم مسابقاتی هستند و خواستار دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شدند و وی راغب به این دیدار در کوتاه‌ترین زمان ممکن بود، گرچه مشغله‌های کاری فراوانی دارد.

شایان ذکر است: در این نشست، دادکان مشاور وزیر در امور تربیت بدنی و ورزش، رئیس فدراسیون کاراته، سرمربی تیم ملی کاراته و قهرمانان تیم ملی کاراته کشورمان با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت و گویی صمیمانه داشتند و شریعتمداری از آنان تقدیر کرد.

انتهای پیام/

خبر در لحظه
شبکه تلویزیونی آفاق: یک گروه مسلح عامل حمله به ۲ نفتکش بوده است
صادرات ۲ نانوداروی ایرانی به کشورهای همسایه/پوشش ۹۰ درصدی بیمه داروی ضدسرطان
توکیو از مدارک آمریکا علیه ایران در حمله به نفتکش‌ها قانع نشده است
چاووش اوغلو: ایران و روسیه از حملات ارتش سوریه به نیرو‌های ترکیه جلوگیری کنند
رایزنی برای نمایش «بیوه سیاه» در جشنواره‌های الف دنیا / فیلمنامه «لیلی» را به شورای پروانه ساخت ارائه می‌دهیم
بررسی فنی هوندا آکورد + مشخصات
سوالاتی که قبل از کاهش وزن باید از پزشکتان بپرسید
آنکارا: ایران و روسیه جلوی حملات ارتش سوریه را بگیرند
نقش بازارهای رقیب در رکود «تسه‌ها»
شیر تو شیر در بازار لبنیات/ اصلاحات صدقه بگیر نیست/ قدرشناسی عجوزه/ سر بی کلاه بازنشستگان تامین اجتماعی
وضعیت سدسازی در بطن طرح‌های عمرانی ساسانیان + اسامی برخی از سد‌های آن دوره
عناوین روزنامه‌های سیاسی ۲۷ خرداد ۹۸/ بسته ۴۰۰ میلیونی موسسات کنکور +تصاویر
همه اموال قاچاقچیان مواد مخدر مصادره می‌شود
دانستنی‌های جالب از زمانی که مردم برای کار‌های مختلف صرف می‌کنند + اینفوگرافی
معافیت عراق از تحریم‌های ایران تمدید شد
«إنّ مع الصّبر نصراً» درس امید است و مقاومت
رئیس مجلس پیروزی های تیم ملی والیبال ایران را تبریک گفت
واردات تنباکو از طریق شرکت انگلیسی-آمریکایی با ارز ۴۲۰۰ تومانی
واکنش عجیب مدیر دولتی به منتقدان ابتذال در نمایش خانگی
عضو شورای عالی سیاسی یمن: سعودی‌ها به دنبال صلح نیستند