ورود / ثبت نام
نسخه اندرویدنسخه اندروید
صفحه اصلی
اخبار برگزیده
سیاسی
اقتصادی
ورزشی
بین الملل
فرهنگ و هنر
اجتماعی
گردشگری
دانش و فناوری
اخبار ویدیویی
اخبار تصویری
ورود موج اصلي بارش‌ها از فردا به کشور

ورود موج اصلي بارش‌ها از فردا به کشور

خبرگزاری آریا
خبرگزاري آريا- کارشناس هواشناسي گفت: موج اصلي بارش‌ها از فردا وارد کشور مي‌شود و سواحل درياي خزر را تحت تأثير قرار مي‌دهد.
اجتماعی
شناسه خبر : 20181011122946809
پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷:۲۷
۵۳
خبرگزاري آريا- کارشناس هواشناسي گفت: موج اصلي بارش‌ها از فردا وارد کشور مي‌شود و سواحل درياي خزر را تحت تأثير قرار مي‌دهد.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از صدا و سيما، امير سرکرده افزود: امروز کمترين دما را در نواحي شرقي کشور داشته ايم مانند ديروز که در شهرهايي از استان هاي خراسان رضوي ، جنوبي، سيستان و بلوچستان و کرمان کمترين دما گزارش شد.
وي گفت: امروز بارش هاي پراکنده و موقتي اتفاق مي افتد به طوري که پيش بيني مي شود با عبور موج دامنه کوتاهي از نواحي شمالي کشور را بارش ها در ساعات بعدازظهر در بر بگيرد.
سرکرده افزود: بيشتر اين بارش ها در استان هاي شمال غربي، مرکز و سواحل درياي خزر را در بر مي گيرد که البته بارش ها به صورت پراکنده و موقتي است.
وي گفت: امروز در استان هاي آذربايجان هاي غربي و شرقي، اردبيل، گيلان، مازندران و ارتفاعات البرز مرکزي و شمال استان هاي البرز، تهران، قزوين، زنجان و همچنين نواحي غربي استان کردستان، همدان و لرستان بارش گزارش شده است و در استان مرکزي نيز به صورت پراکنده و خفيف بارش رخ مي دهد.
کارشناس هواشناسي افزود: البته سامانه اصلي بارش از فردا وارد کشور مي شود و بايد منتظر بارش هاي خوبي از شمال کشور باشيم که اين سامانه بارشي طوري است که با توجه به شمالي شدن جريانات دماي هواي درياي خزر با کاهش دما در نوار شمالي کشور براي فردا رخ مي دهد.
سرکرده گفت: در واقع استان هايي مثل مازندران، گيلان و گلستان بارش هاي خوبي خواهند داشت که هر چند مثل بارش هاي هفته گذشته نخواهد بود اما قابل توجه است و اين سامانه بارشي به تدريج به نواحي مرکزي، غربي و شمال غربي کشور نيز رسوخ پيدا مي کند و بايد منتظر بارش در استان هاي آذربايجان هاي غربي و شرقي، اردبيل، کردستان، کرمانشاه، حتي شمال استان ايلام، لرستان، استان همدان، مرکزي و شمال استان اصفهان باشيم.
وي افزود: به تدريج اين بارش ها براي روز جمعه به نواحي شمال شرق کشور يعني خراسان شمالي و رضوي خواهد رسيد.
کارشناس هواشناسي گفت: پيش بيني مي شود اين سامانه بارشي چند روزي مهمان کشورمان باشد يعني تا اواسط هفته آينده اين سامانه در کشور باقي مي ماند و مناطق مختلفي از نيمه شمالي کشور را تحت تأثير خودش قرار مي دهد.
سرکرده افزود: با توجه به کاهش 5 تا 6 درجه اي هوا پيش بيني مي شود که نواحي مستعد و سردسير کوهستاني بارش ها به صورت برف باشد ضمن اينکه با جنوبي شدن جريانات هوا در سواحل خليج فارس اعم از استان خوزستان امروز و فردا با مه صبحگاهي همراه شود که باعث کاهش ديد در نواحي کوهستاني خواهد شد.
وي گفت: پيش بيني مي شود البرز و شمالغرب کشور براي جمعه و شنبه در بعدازظهر با مه غليظ همراه شود که اين ناشي از وجود رطوبت در منطقه است .
سرکرده افزود: امروز تهران در ساعات بعدازظهر آسماني صاف خواهد داشت و براي شمال استان تهران نيز بارش خفيف رخ مي دهد، دماي تهران در ساعات بعدازظهر به 26 درجه بالاي صفر مي رسد.
خبر در لحظه
رئیس سابق اینترپل اتهامات دادستان چینی علیه خود را پذیرفت
سخنگوی وزارت خارجه:‌ نسبت به هرگونه تجاوز به قلمرو ایران و نقض حریم‌های آن قاطعانه هشدار می‌دهیم
طرح اصفهان ۲۰۲۰ چیست؟
برگزاری مرحله آخر اردوی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان
عواقب نقض حریم سرزمینی ایران، متوجه تجاوزکاران است
رکوردشکنی در بازار جهانی طلا؛ منتظر گرانی در داخل باشید
چرا آمریکا و ناتو از موشک‌های اس-400 روسیه هراس دارند؟
کدام سامانه پدافندی پهپاد آمریکا را سرنگون کرد؟
ليگ ملت هاي واليبال؛ ليست تيم ملي براي هفته چهارم اعلام شد
تصویب توافق تجاری جدید آمریکای شمالی در سنای مکزیک
با ورود غیر قانونی به مرزهای کشومان برخورد می‌کنیم/ دستگاه دیپلماسی تجاوز پهپاد آمریکایی را از مراجع بین‌المللی پیگیری کند
آرای جدید کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال اعلام شد
سازمان ملل: قطر و آلمان برای برگزاری گفت‌وگوهای بین‌الافغانی تلاش می‌کنند
با وجود شکست برابرتایلند؛ صعود ساحلی بازهای زیر ۲۱ سال ایران به مرحله حذفی
راز اقدامات تحریک آمیز آمریکا در خلیج فارس/ پهپادی که شکار شد
ورود میانجیگر اتیوپی به خارطوم / برپایی تظاهرات سراسری در سودان
گرد و خاک تهران را فرا می‌گیرد
رهبر انقلاب: مردم کُرد حقیقتا توانسته اند به انقلاب خدمت و دشمن را مایوس کنند
افزایش تعداد تظاهرکنندگان در نزدیکی استانداری بصره
نرخ سکه و طلا امروز (۹۸/0۳/۳۰) / قیمت سکه به ۴ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان رسید + جدول