ورود / ثبت نام
نسخه اندرویدنسخه اندروید
صفحه اصلی
اخبار برگزیده
سیاسی
اقتصادی
ورزشی
بین الملل
فرهنگ و هنر
اجتماعی
گردشگری
دانش و فناوری
اخبار ویدیویی
اخبار تصویری
ورود موج اصلي بارش‌ها از فردا به کشور

ورود موج اصلي بارش‌ها از فردا به کشور

خبرگزاری آریا
خبرگزاري آريا- کارشناس هواشناسي گفت: موج اصلي بارش‌ها از فردا وارد کشور مي‌شود و سواحل درياي خزر را تحت تأثير قرار مي‌دهد.
اجتماعی
شناسه خبر : 20181011122946809
پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷:۲۷
۴۶
خبرگزاري آريا- کارشناس هواشناسي گفت: موج اصلي بارش‌ها از فردا وارد کشور مي‌شود و سواحل درياي خزر را تحت تأثير قرار مي‌دهد.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از صدا و سيما، امير سرکرده افزود: امروز کمترين دما را در نواحي شرقي کشور داشته ايم مانند ديروز که در شهرهايي از استان هاي خراسان رضوي ، جنوبي، سيستان و بلوچستان و کرمان کمترين دما گزارش شد.
وي گفت: امروز بارش هاي پراکنده و موقتي اتفاق مي افتد به طوري که پيش بيني مي شود با عبور موج دامنه کوتاهي از نواحي شمالي کشور را بارش ها در ساعات بعدازظهر در بر بگيرد.
سرکرده افزود: بيشتر اين بارش ها در استان هاي شمال غربي، مرکز و سواحل درياي خزر را در بر مي گيرد که البته بارش ها به صورت پراکنده و موقتي است.
وي گفت: امروز در استان هاي آذربايجان هاي غربي و شرقي، اردبيل، گيلان، مازندران و ارتفاعات البرز مرکزي و شمال استان هاي البرز، تهران، قزوين، زنجان و همچنين نواحي غربي استان کردستان، همدان و لرستان بارش گزارش شده است و در استان مرکزي نيز به صورت پراکنده و خفيف بارش رخ مي دهد.
کارشناس هواشناسي افزود: البته سامانه اصلي بارش از فردا وارد کشور مي شود و بايد منتظر بارش هاي خوبي از شمال کشور باشيم که اين سامانه بارشي طوري است که با توجه به شمالي شدن جريانات دماي هواي درياي خزر با کاهش دما در نوار شمالي کشور براي فردا رخ مي دهد.
سرکرده گفت: در واقع استان هايي مثل مازندران، گيلان و گلستان بارش هاي خوبي خواهند داشت که هر چند مثل بارش هاي هفته گذشته نخواهد بود اما قابل توجه است و اين سامانه بارشي به تدريج به نواحي مرکزي، غربي و شمال غربي کشور نيز رسوخ پيدا مي کند و بايد منتظر بارش در استان هاي آذربايجان هاي غربي و شرقي، اردبيل، کردستان، کرمانشاه، حتي شمال استان ايلام، لرستان، استان همدان، مرکزي و شمال استان اصفهان باشيم.
وي افزود: به تدريج اين بارش ها براي روز جمعه به نواحي شمال شرق کشور يعني خراسان شمالي و رضوي خواهد رسيد.
کارشناس هواشناسي گفت: پيش بيني مي شود اين سامانه بارشي چند روزي مهمان کشورمان باشد يعني تا اواسط هفته آينده اين سامانه در کشور باقي مي ماند و مناطق مختلفي از نيمه شمالي کشور را تحت تأثير خودش قرار مي دهد.
سرکرده افزود: با توجه به کاهش 5 تا 6 درجه اي هوا پيش بيني مي شود که نواحي مستعد و سردسير کوهستاني بارش ها به صورت برف باشد ضمن اينکه با جنوبي شدن جريانات هوا در سواحل خليج فارس اعم از استان خوزستان امروز و فردا با مه صبحگاهي همراه شود که باعث کاهش ديد در نواحي کوهستاني خواهد شد.
وي گفت: پيش بيني مي شود البرز و شمالغرب کشور براي جمعه و شنبه در بعدازظهر با مه غليظ همراه شود که اين ناشي از وجود رطوبت در منطقه است .
سرکرده افزود: امروز تهران در ساعات بعدازظهر آسماني صاف خواهد داشت و براي شمال استان تهران نيز بارش خفيف رخ مي دهد، دماي تهران در ساعات بعدازظهر به 26 درجه بالاي صفر مي رسد.
خبر در لحظه
پیشنهاد اضافه شدن 4 رشته ورزشی به المپیک 2024/ زنگ‌خطر برای کاراته، اسکواش و شطرنج
المقداد: بازپس گیری جولان حق سوریه است
کارت بازی هافبک ژاپنی فولاد صادر شد
نمایشگاه بین‌المللی جایگاه‌داران سوخت و صنایع وابسته افتتاح شد
هدف از استیضاح روحانی چیست؟
دقیقه‌ای ۶ میلیون هزینه جلسات شورای شهر تهران!
تغییر نبض سه بازار داخلی
چه زمانی باید پزشکِ هم‌جنس، بیمار را معاینه کند؟
متهمان اصلی گرانی میوه
جهانبخش: دنبال گلزنی برای برایتون هستم
بوی بحران در اقتصاد جهانی
پرداخت 6000 میلیارد تومان مالیات توسط بنیاد مستضعفان طی 13 سال اخیر
صدور مجوز شرکت 21 دونده روسی در رقابت‌های بین‌المللی
چرا دلار گران شد؟
واکنش داورزنی به جلسه امیررضا خادم با هیئت‌های کشتی
داورزنی: وریا را احضار نکردیم
کارنامه صحیح دولت به روایت آمار
سپیده جعفری: مقابل هیرو بازی بسیار سختی داشتیم/ سعی کرده‌ام در داوری‌ها دخالت نداشته باشم
آرامش به دریای عمان برگشت
فوتبال جهان| فسخ قرارداد لاسانا دیارا با پاری‌سن‌ژرمن